Targi zdrowia w Berlinie - International Green Week

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatem Partnerskim po stronie niemieckiej Anhalt - Bitterfeld miała okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Zielonym Tygodniu - International Green Week – Targach zdrowia – organizowanych w Berlinie w dniach 18-27 stycznia 2019 roku.

„Zielony tydzień” to wydarzenie organizowane w Berlinie od 1926 roku. Początkowo było to tylko kilka stoisk ze zdrową żywnością, lecz w miarę upływu czasu i wzrostu zainteresowania wydarzeniem asortyment podczas targów i liczba wystawców stawały się coraz bardziej liczne. Na dzień dzisiejszy na targi przybywają dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób z całego świata. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 1700 wystawców z 65 krajów.

Podczas targów dzieliliśmy się z uczestnikami informacjami na temat walorów turystycznych Ziemi Pszczyńskiej zapraszając ich do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. Jednocześnie prezentowaliśmy produkty lokalne Ziemi Pszczyńskiej  - miody, pyłki kwiatowe, zioła – melisę, miętę, rumianek, orzechy laskowe oraz swojskie ciastka pieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.