Nowa siedziba Biura Informacji Turystycznej

Od listopada informacja turystyczna w nowej siedzibie

Pszczyńskie Biuro Informacji Turystycznej zmienia swoją siedzibę. Od poniedziałku, 4 listopada rozpocznie swoją działalność pod adresem Rynek 19.

Biuro powstało w 2002 roku z inicjatywy Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Przez blisko 18 lat mieściło się w Bramie Wybrańców. W 2005 roku zajęło trzecie miejsce w konkursie na najlepszą informację turystyczną w Polsce, a w roku 2016 pierwsze miejsce na Śląsku. Posiada Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Śląska Organizacja Turystyczna przyznała mu trzy na cztery możliwe gwiazdki.

Biuro prowadzi kompleksową informację turystyczną dotyczącą ziemi pszczyńskiej. Promuje zabytki miasta i regionu oraz towarzyszącą im bazę turystyczną. Bierze udział w popularyzowaniu ziemi pszczyńskiej, m.in. poprzez udział w krajowych i międzynarodowych targach turystycznych.

Obok kolportażu materiałów bezpłatnych, prowadzi sprzedaż książek, folderów, przewodników, pocztówek i innych wydawnictw dotyczących ziemi pszczyńskiej.

Pracownicy biura przez siedem dni w tygodni służą pomocą w znalezieniu miejsc noclegowych, lokali gastronomicznych czy też atrakcji turystycznych. Przez biuro każdego roku przewijają się tysiące turystów z Polski i zagranicy.

Na czas przeprowadzki, czyli od 28 października do 3 listopada, biuro zostanie zamknięte. Ponowne otwarcie nastąpi w poniedziałek, 4 listopada w kamienicy przy ul. Rynek 19.

 

ARiPZP