Manufaktura zdrowia - warsztaty weekendowe

„ Manufaktura zdrowia” – zapraszamy do udziału w cyklach zajęć

Dlaczego stworzyliśmy „Manufakturę zdrowia”?

Manufaktura zdrowia w Skansenie powstała z chęci powrotu do naturalnego i prostego żywienia naszych przodków, co idealnie komponuje się z charakterem tego miejsca - Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Pomysł zrodził się z chęci pomocy tym wszystkim, którym zmiana nawyków żywieniowych spędza sen z powiek. Celem zajęć jest budowanie świadomości żywieniowej wśród Mieszkańców, jak również obalanie powszechnie obowiązujących stereotypów szczególnie wśród dzieci, młodzieży, że to co zdrowe jest niedobre. Tego typu stwierdzenia wynikają niejednokrotnie z braku wiedzy na temat produktów i możliwości ich zastosowania.  Nadszedł czas, aby to zmienić!!! Zajęcia w „Manufakturze Zdrowia” mają na celu pokazanie dzieciom, młodzieży i dorosłym, że istnieją zdrowe wartościowe produkty, które z powodzeniem można wykorzystać jako bazę do przyrządzenia np. zdrowego deseru, przekąsek itp. które będą alternatywą dla gotowych, wysokoprzetworzonych słodyczy. Pamiętajmy, że żywienie ma niebagatelny wpływ na rozwój zarówno fizyczny i umysłowy, dlatego wpojenie dzieciom i młodzieży odpowiednich nawyków żywieniowych i przekonanie co do ich słuszności ma istotne znaczenie i zapewne będzie procentowało w dorosłym życiu, ponieważ „ Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Zajęcia będą również pomocne osobom dorosłym pragnącym świadomie się odżywiać, w tym także rodzicom dzieci z problemami żywieniowymi.

Z uwagi na to, że po pierwszych zajęciach wyrażali Państwo chęć uczestnictwa w kolejnych, co bardzo nas cieszy, proponujemy Państwu dwa rodzaje zajęć:

- „Słodko, zdrowo i z pomysłem” - zajęcia skierowane do dzieci oraz dzieci z rodzicami/opiekunami. Podczas zajęć będziemy pracowali w grupach. Dzieci, które przyjdą na warsztaty z rodzicami, będą pracowały z rodzicami/opiekunami, natomiast dzieci, które będą uczestniczyły same, będą pracowały pod opieką Prowadzącego zajęcia.

„ Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych” - zajęcia skierowane do osób dorosłych składające się z części wykładowej z elementem warsztatowym w wersji kulinarnej lub analizą jadłospisów. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.skansen.pszczyna.pl.

 

Terminy najbliższych zajęć:

„Słodko, zdrowo i z pomysłem”: 14 lipiec

„ Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych”: 21 lipiec

 

Wprowadzamy możliwość wykupienia karnetów na udział w zajęciach. Karnet obejmuje cykl trzech zajęć odbywających się w kolejnych miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień.

Koszt karnetu na cykl 3 zajęć dla dzieci i dorosłych: 84 zł ( koszt jednych zajęć w karnecie: 28 zł). Karnet może być wykorzystany tylko przez jedną osobę w czasie kolejnych trzech miesięcy (lipiec, sierpień, wrzesień).

Koszt pojedynczych zajęć: 38 zł

Warunkiem, aby zajęcia się odbyły jest zebranie minimalnej liczby uczestników, która wynosi 10 osób w przypadku zajęć” Słodko, zdrowo i z pomysłem” oraz 8 osób w przypadku zajęć” Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych”. Maksymalna liczba osób biorących udział w zajęciach wynosi 16 uczestników, przy założeniu, że dzieci uczestniczą z rodzicami. Jeżeli w zajęciach biorą udział dzieci bez opiekunów, ich maksymalna liczba nie może być większa niż 12 osób.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach pod numerami telefonu: 32 210 57 77; 604 508 718 do dnia 8 lipca w przypadku zajęć „ Słodko, zdrowo i z pomysłem”; oraz do 15 lipca w przypadku zajęć „ Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych”. W przypadku zebrania grupy zostaną Państwo poinformowani i poproszeni o dokonanie płatności.

Opłaty za udział w zajęciach należy dokonać min. 3 dni przed planowanym terminem zajęć gotówką w kasie Skansenu lub przelewem na konto: Bank Spółdzielczy w Pszczynie nr 85 8448 0004 0028 8251 2039 0001. W przypadku płatności przelewem konieczne jest przesłanie potwierdzenia dokonanej wpłaty na adres mailowy skansen.pszczyna@gmail.com min. 3 dni przed zajęciami. Jest to uwarunkowane zakupem odpowiedniej ilości świeżych produktów.

 

Termin zajęć w lipcu:

14 lipiec – opłata po potwierdzeniu odbycia się zajęć przez Pracowników Skansenu do dnia 11 lipca

21 lipiec – opłata po potwierdzeniu odbycia się zajęć przez Pracowników Skansenu do dnia 18 lipca

Do pobrania:

/files//Manufaktura zdrowia/Regulamin.pdf

/files//Manufaktura zdrowia/Karta uczestnika warsztatów.pdf

/files//Manufaktura zdrowia/Zgoda na udział w warsztatach.pdf