Dzień dziecka w skansenie

Dzień dziecka w skansenie za nami.

Na początku o godz.10.00 dzieci dobierały się w dwu lub trzyosobowe drużyny i brały udział w Baśniowej przygodzie przygotowanej przez Stowarzyszenie "Take tam" z P.Kubą Pieczką na czele. Dzieci musiały przejść przez wszystkie stacje rozwiązując różne zadania, które aktorzy przygotowali dla nich w skansenowych chałupach oraz plenerze. Była to doskonała lekcja historii połączona ze świetną zabawą. Drużyna, która przeszła przez wszystkie stacje, wykonując poszczególne zadania, czego skrupulatnie pilnowali aktorzy, z kartą pełną podpisów udawała się na lody.

Po Baśniowej przygodzie odwiedził nas pozytywnie zakręcony człowiek Hapi Hapi, który zaraża optymizmem i pozytywnym nastawieniem do życia. Przygotował dla dzieci bardzo ciekawe animacje w plenerze w nawiązaniu do dawnych zabaw naszych przodków.

Po 3 godzinnej zabawie dzieciaki wraz Hapi Hapi udały się na przedstawienie pt." Pewnego razu w niebie" przygotowane przez grupę teatralną " kÓrtyna" prowadzoną przez p.Annę Masny, działającą w ramach POPP.
Aktorzy wystawili w/w przedstawienie dwukrotnie.

Na zakończenie dzieci miały możliwość wyciszenia się podczas zajęć relaksacyjnych prowadzonych przez p.Beatę Szymurę.

Przez cały czas towarzyszyła nam świeżo mielona kawa i pyszne naturalne lody.

Dzień dziecka uważamy za bardzo udany.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia, dzieciom i rodzicom zaś za przybycie.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Pszczyński.