Spotkanie przy dźwiękach muzyki w Skansenie

Szanowni Państwo,

Nie jest tajemnicą, że noc muzeum w tym roku spędzimy w domowym zaciszu. Tym razem nie zaproponujemy Wam zwiedzania skansenu wieczorową porą ze strzygami i utopcami w tle, licznymi warsztatami, skubaniem pierza i wyrobami z babcinej spiżarni. Postanowiliśmy jednak przygotować dla Was niespodziankę na sobotni wieczór. Otóż, 16.05.2020 o godz. 18.00, będziecie mieli okazję delektować się żywą muzyką, gdyż zaplanowaliśmy spotkanie z lokalnym artystą na łonie natury. Transmisję spotkania na żywo poprowadzi portal pless.pl. Punktualnie o godzinie 18.00 będzie zatem można przyłączyć się do nas z domowych dziupli. Turyści, którzy będą wówczas spacerować wśród drewnianych chałup, będą mieli okazję odwiedzić z bezpiecznej odległości warsztat muzyczny zaproszonego przez nas gościa.

Karol Ochodek to pszczyński muzyk, na stałe mieszkający w Krakowie. Występuje solo oraz współtworzy zespół Koszau. Jest laureatem licznych konkursów i przeglądów, współdzielił scenę z takimi artystami jak Krzysztof Zalewski, Ania Rusowicz, Lao Che, Cree, Sarsa. Jego twórczość pełna jest błyskotliwych tekstów, silnie osadzonych rytmów i nietuzinkowych partii gitarowych. 

Pamiętajmy, że skansen od 4 maja jest dostępny dla turystów. Zapraszamy do zwiedzania z zachowaniem wszelkich względów bezpieczeństwa. W trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy o zakładanie maseczek i rękawiczek ochronnych, zachowanie bezpiecznej odległości oraz nieorganizowanie zgromadzeń.

Serdecznie zapraszamy.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Pszczyński.