Spotkanie z Panią Małgorzatą Trzaskowską

Wczoraj tj. 06.07.2020, w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, mieszkanki Powiatu Pszczyńskiego spotkały się z Małgorzatą Trzaskowską, żoną kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego.

🌿☕️Przy tradycyjnym śląskim kołoczu i filiżance dobrej kawy kobiety rozmawiały o nauce, szacunku, ochronie powietrza oraz poszkodowanych działalnością górniczą.

🌿☕️Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Skansen nawiązuje do tradycji i kultury Śląska, a Małgorzata Trzaskowska jest Ślązaczką – pochodzi z Rybnika. Jak mówiła, zależy jej, żeby ludzie przestali patrzeć na Śląsk stereotypowo, przez pryzmat hałd i kominów, a dowiedzieli się, że jest piękny i zielony. – Mój mąż 23 lata temu rozkochał się w Śląsku i tak jest do dzisiaj. Jesteśmy tu często – mówiła Małgorzata Trzaskowska. – Jeżdżę po Polsce, spotykam się z kobietami, by usłyszeć, czy boli was to samo, co i mnie boli, bo intuicja to jedno, ale usłyszeć to u źródła to drugie – podkreślała.

🌿☕️🌳Od mieszkanek Pszczyny i okolic usłyszała o potrzebie walki o czyste powietrze, o poszkodowanych działalnością górniczą, o tym, że dyskusje polityczne są w stanie skłócić znajomych i rodziny. – Kiedyś tak nie było, potrafiliśmy wszyscy rozmawiać przy jednym stole - mówiły kobiety, podkreślając, że w relacjach potrzebny jest wzajemny szacunek. Dużo uwagi poświęciły też edukacji – finansowaniu oświaty, czy edukacji przeciwko przemocy.

- Moim celem, bez względu na różnice, które są między ludźmi, jest zajmować się problemami kobiet i naszej codzienności. Trzeba będzie wprowadzić wiele rozwiązań, a ja wiem, na jakich polach. Będę się starała robić wszystko, co w mojej mocy, żeby wam kobietom żyło się lżej – podkreślała Małgorzata Trzaskowska, która w prezencie od gospodarzy spotkania otrzymała koszulkę z napisem „Przaja mojimu chopu” oraz „rozmówki śląsko-polskie”.

🌿☕️Musiała tez obiecać, że to nie była jej ostatnia wizyta w Pszczynie.

🌿☕️Z tradycji czerpiemy siłę…