Szyjemy ofertę edukacyjną na miarę Waszych potrzeb

 

W ramach realizacji zajęć "Tropem żubra",  "Cztery pory roku w ogrodzie prababci",  "Sekrety pszczół" oraz "Z legendą w przyrodę",  odbywających się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz Skansenie – Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w zabytkowym Parku Pszczyńskim, podjęliśmy tej jesieni współpracę z różnymi firmami zajmującymi się produkcją lub projektowaniem materiałów edukacyjnych, które pozwolą nam na stworzenie doskonałej i profesjonalnej bazy dydaktycznej w prowadzonych przez ARiPZP obiektach edukacyjnych.

 

Na uwagę zasługują m.in. pomoce krakowskiej firmy STUKA PUKA. Dzięki współpracy z organizacją wzbogaciliśmy naszą ofertę edukacyjno-przyrodniczą dla dzieci i młodzieży o wielowymiarowe drewniane układanki pozwalające rozwijać kreatywność oraz ćwiczyć zręczność poprzez odkrywanie tajników otaczającego nas świata przyrody w obydwu ośrodkach edukacji ekologicznej, tj. Pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. 

 

Zakupiliśmy także sztalugi, plansze edukacyjne, ocynkowane doniczki, nasiona, znaczniki do roślin, laminarkę, laptopy i inne materiały edukacyjne, które pozwalają nam na przygotowywanie ciekawych i różnorodnych zajęć na łonie natury o różnych porach roku.

 

W trakcie prowadzenia zajęć staramy się podejść kompleksowo do dzieci i młodzieży pomagając im odnaleźć swój potencjał, pogłębiamy ich wiedzę na temat flory i fauny, zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie oraz kierujemy uwagę na wartość społeczną prowadzonych zajęć. Pokazujemy radość wypływającą z procesu uczenia się w trakcie przebywania na wolnym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą.  

Odwiedzający nas uczestnicy mają także okazję poznania podczas zajęć tajników mitologii śląskiej, spotykając na swej drodze beboka, rusałkę, bałamutnika, bzionka i inne mitologiczne postaci.

 

Przygotowane przez ARiPZP zajęcia ze względu na charakter odbywają się dwutorowo, tj. na wolnym powietrzu w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, w skansenowym ogrodzie prababci, na tarasie widokowym, w altanie oraz wewnątrz budynku edukacyjnego gdzie przeprowadzane są pogadanki w oparciu o przygotowaną ekspozycję.

UWAGA, UWAGA !

Dla najbardziej aktywnego uczestnika przewidzieliśmy atrakcyjną, ekologiczną nagrodę;).

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą edukacyjną skierowaną dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich  na stronie http://www.zubry.pszczyna.pl/ oraz www.skansen.pszczyna.pl. Prosimy także o śledzenie nas na fb i dokonywanie zapisów pod nr telefonu /32/ 447 05 03, /32/ 210 57 77, 604 508 718.

 

Zajęcia prowadzone są przez pasjonatów przyrody dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Z tradycji czerpiemy siłę…