Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej:

 

Otaczający nas świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego spieszymy do Państwa z propozycją... aby pamięć o rzeczywistości naszych przodków nie zaginęła, przygotowaliśmy kilka tematów lekcji i warsztatów z zakresu etnografii i historii regionu. Budowanie tożsamości opartej na lokalnej tradycji, jest bardzo ważne w procesie edukacji. Dlatego, w zabytkowych przestrzeniach będziemy opowiadać, pokazywać i uczyć naszych najmłodszych o tym jak żyło się na śląskiej wsi 100 lat wstecz.

 

 

Lekcja muzealne - całoroczne

 

CZAS TRWANIA: 45 min

GRUPA: 15 - 25 osób

CENA: 20 zł/os.

  1. „Kiecki i ancugi czyli co łoblykano”- lekcja o pszczyńskim stroju

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z częściami ubioru regionalnego, zarówno chłopskiego oraz paradnego. Całość wzbogacona zostanie quizami                   i zabawami związanymi z tematyką zajęć. Lekcja odbywa się w zabytkowych wnętrzach.

  1. Czym zajmowali się bednarz czy kowal? Lekcja o ginących zawodach.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z pracą np. kowala, bartnika, szewca, garncarza, bednarza, cieśli czy młynarza. Całość wzbogacona zostanie quizami i zabawami związanymi z tematyką zajęć. Lekcja odbywa się w zabytkowych wnętrzach np. kuźni czy masztalni.

  1. „Śląskie maszkiety” czyli wokół regionalnej kuchni.

Celem lekcji muzealnej jest przybliżenie uczestnikom regionalnej, śląskiej kuchni oraz zaprezentowanie dawnych narzędzi i urządzeń kuchennych. Całość wzbogacona zostanie quizami i zabawami związanymi    z tematyką zajęć. Lekcja odbywa się w zabytkowych wnętrzach.

 

 

"Tajemnice ziół" - współfinansowane z WFOŚiGW.

Warsztaty zielarskie o tematyce przyrodniczej wykorzystujące dobrodziejstwa ogrodu, który znajduje się w skansenie także dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW. Podczas zajęć uczestnicy tworzą przepiękne zielniki lub sól kąpielową lub mydełko z dodatkiem suszonych kwiatów.

Oferta skierowana do trzech grup wiekowych: dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych oraz średnich.

CZAS TRWANIA: 1,5 h

GRUPA: 15 - 20 osób

CENA: 29 zł/os.

 

regulamin warsztatów szkoły, przedszkola "Tajemnice ziół"

do druku zgoda na udział grupy "Tajemnice Ziół"

 

 

 

 

"Sekrety pszczół" - współfinansowane z WFOŚiGW

Warsztaty pszczelarskie o tematyce przyrodniczo-ekologicznej połączone z wizytą w czynnej pasiece oraz poznaniem produktów pszczelarskich. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają świece z węzy pszczelej.

Oferta skierowana do trzech grup wiekowych: dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i średnich.

CZAS TRWANIA: 1,5 h

GRUPA: 15 - 20 osób

CENA: 29 zł/os.

      regulamin warsztatów szkoły przedszkola - Sekrety pszczół

do druku zgoda na udział grupy - Sekrety pszczół

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Książęce fakty i mity

Macie ochotę poznać Księżną Daisy von Pless i wziąć udział w pasjonującej, historycznej przygodzie???

Poniżej link do świetnej gry online, która powstała na okoliczność tegorocznej Nocy Muzeum i została przez Silesia Events tak przygotowana, abyście mogli cieszyć się nią każdego dnia...

Do dzieła...

https://slaskiegra.pl/jak-grac-pszczyna/