Spacer po Pszczynie, czyli odkrywanie oblicza miasta z przewodnikiem

Spacer po Pszczynie, czyli odkrywanie oblicza miasta z przewodnikiem

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na jesienne spacery z przewodnikiem po Pszczynie. Zwiedzanie naszego urokliwego miasta to podróż do czasów książąt Hochberg von Pless i próba wskrzeszenia „La Belle Époque”, a także jeszcze wcześniejszych epok renesansu i baroku.

Odkrywanie miasta rozpoczniemy na rynku od opowieści o kulisach codziennego życia dawnej Pszczyny. Następnie przez Bramę Wybrańców przejdziemy do parku, gdzie będzie okazja zgłębić historię herbaciarni czy też spotkać się oko w oko z królem Lasów Pszczyńskich  - żubrem i poznać zwyczaje życia innych zwierząt w Pokazowej Zagrodzie Żubrów,  m.in. muflonów, jeleni, saren oraz danieli.
Z kolei w skansenie pośród starych, drewnianych chałup, przycupniętych pod potężnymi dębami, poczujemy klimat dawnej wsi pszczyńskiej. Przed nami swoje tajemnice odkryje m.in. spichlerz dworski z Czechowic, najstarszy budynek w skansenie, stodoła ośmioboczna z Kryr z eleganckimi bryczkami czy też chałupa z Grzawy z wiernie odtworzonymi wnętrzami mieszkalnymi z XIX wieku.
Często odkładamy na później poznanie najbliższej okolicy. Teraz nadarza się świetna okazja, aby wreszcie odkryć jej historię, zabytki czy atrakcje turystyczne. Spacer to również aktywność na świeżym powietrzu, której dzisiaj, w czasach pandemii, tak bardzo potrzebujemy.      

Zapisy na spacer po Pszczynie przyjmowane są osobiście, mailowo (bit@pszczyna.info.pl) i telefonicznie ( 32 212 99 99) w Biurze Informacji Turystycznej, Rynek 19. Liczba osób ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt - 22 zł.

Przewodnicy będą czekać przed Biurem Informacji Turystycznej w niedzielę 31 października o godz. 10.00 i 14.00 oraz 7, 13, 14, 27 i 28 listopada o godz. 10.00 i 14.00, a także w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 14.00.

Zadanie realizowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu pszczyńskiego w 2021 roku w zakresie turystyki i krajoznawstwa.