Jarmark Wielkanocny 1 i 2 kwietnia

Jarmark Wielkanocny to nowe wydarzenie, na które zapraszają Powiat Pszczyński i Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. 1 i 2 kwietnia, czyli na tydzień przed świętami wielkanocnymi, w godz. od 12.00 do 18.00 w pszczyńskim skansenie będzie można posmakować i zaopatrzyć się w tradycyjne produkty oferowane przez koła gospodyń wiejskich i lokalnych producentów, których wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Podczas jarmarku znak jakości otrzymają kolejne produkty, zgłoszone podczas drugiego naboru wniosków do Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcyjne wydarzenia kulturalne i działania artystyczne oraz warsztaty.
W skansenie przygrywać będzie Kapela „Pszczynioki”, wystąpi Zespół Regionalny „Pszczyna”, a w koncercie „Wiosna, ach to ty” zaprezentuje się uzdolniona młodzież Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Organizatorzy zapraszają również na występ duetu na saksofon i pianino Blue Duo, czyli Bartosza Lali i Artura Motyki, którzy zaprezentują się w repertuarze jazzowym oraz zagrają hity polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. Krzysztofa Krawczyka i Zbigniewa Wodeckiego. Oczywiście będzie też coś dla najmłodszych - w niedzielę zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia „Ptasie jaja”.
Pierwszego dnia wydarzenie poprowadzi Marek Szołtysek, który opowie o wielkanocnych zwyczajach. W niedzielę w rolę prowadzącego wcieli się dziennikarz radiowy Paweł Zięba. W programie także festiwal żywych obrazów, pokazy florystyczne oraz gry i zabawy dla dzieci.

Program Jarmarku Wielkanocnego na załączonym plakacie:)

Więcej informacji na stronie internetowej Powiatu Pszczyńskiego: https://www.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/9046-powiat-pszczynski-i-aripzp-zapraszaja-na-jarmark-wielkanocny