Mikołaj w Skansenie i świąteczne wypieki w Manufakturze zdrowia

Dnia 08.12.18 w skansenowej "Manufakturze zdrowia" odbyły się zajęcia dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, podczas których piekliśmy świąteczne ciasteczka bez użycia mąki pszennej i białego cukru. Dzieci miały okazję zagniatać ciastka piernikowe i cynamonowe z mąki gryczanej, owsianej,migdałowej i kasztanowej z dodatkiem przypraw korzennych, cukru trzcinowego i bakalii.Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i kosztowali nowych smaków.

Zajęcia przeprowadzono w ramach zadania publicznego "Manufaktura zdrowia dla szkół i przedszkoli w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej współfinansowanego ze środków Powiatu Pszczyńskiego.

Po zakończeniu wypieków wraz z instruktorami Stowarzyszenia "Take tam" im.Artystów Miedzywojnia odbyły się warsztaty taneczne, podczas których dzieci przygotowały układ taneczny specjalnie dla Św.Mikołaja, który odwiedził tego dnia Skansen w tradycyjnym stroju biskupim.Instruktorzy przedstawili również dzieciom - w bardzo ciekawy sposób - historię Świętego Mikołaja, który przyniósł dzieciom małe upominki. Na zakończenie wszyscy delektowali się upieczonymi tego dnia pysznymi ciastkami.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!