"Utopiliśmy Marzannę, przywitaliśmy wiosnę"

Dnia 21 marca 2019 w skansenie odbył się Konkurs na Ekomarzannę, podczas którego uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkiej historii/opowieści o marzannie, a następnie przeszli do rozwiązania quizu związanego z tą tematyką. Po wypełnieniu testu, sześć sześcioosobowych drużyn zmagało się z wykonaniem marzanny wykorzystując do tego  drewniany stelaż, słomę, papier, bibułę itp.

Wszystkie marzanny były przepiękne. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Po burzliwych obradach zostały jednak wyłonione I, II i III miejsce.

Zdobywcy I miejsca zostali zaproszeni do udziału w działającej od niedawna w pszczyńskim skansenie "Manufakturze kosmetyków". Są to warsztaty, podczas których pod okiem instruktora uczestnicy wykonują naturalne kosmetyki.

Po wesołym konkursie dzieci udały się utopić wykonane marzanny, dzięki czemu pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę:-)

Oprócz konkursu tego dnia w skansenie odbyły się także warsztaty pszczelarskie, zielarskie oraz krawieckie, a wszystkie w nawiązaniu do wiosny, która własnie nadeszła:-)

Dziękujemy uczestnikom za przybycie i udział w konkursie oraz zajęciach, jak również Jury - Paniom działającym w Stowarzyszeniu "Ciekawi świata" za pomoc i czynny udział w wydarzeniu.

Zapraszamy do kontaktu i udziału w kolejnych wydarzeniach!